YACHT KLUB POLSKI WARSZAWA

YACHT KLUB POLSKI WARSZAWA liczy sobie ponad 97 lat. Działamy w sposób systematyczny zorganizowany zapewniając możliwość uczestnictwa, młodzieży w szkoleniu żeglarskim bez pobierania opłat za szkolenie. Utrzymujemy Ośrodek Warszawa z zapleczem treningowym, technicznym, socjalnym. Ośrodek Regatowo Szkoleniowy w Pilawie nad jeziorem Zegrzyńskim przeznaczony wyłącznie na cele szkoleniowe i regatowe. Ośrodek Jadwisin jest portem armatorskim. Jesteśmy tradycyjne od roku 1989 organizatorami regat Pucharu Polski w Windsurfingu, regat turystycznych "O Błękitną Wstęgę YACHT KLUBU POLSKI WARSZAWA" . Oraz jak dopiszą warunki lodowe to regat rangi Pucharu Polski Lub Mistrzostw Polski w Bojerach i Windsurfingu Zimowym.

Młodzieżowy Klub Sportowy Syrena

Klub działa w formie stowarzyszenia kultury fizycznej nie prowadzącego działalności gospodarczej, zarejestrowany 07.02.2012 r pod nr 263 pod nazwą Młodzieżowy Klub Sportowy Syrena. W 2022 obchodził swoje 10- lecie istnienia. Początkowo treningi dla dzieci były prowadzone w sekcji tanecznej, akrobatycznej oraz lekkoatletycznej. Krótko działała również sekcja siatkarska oraz piłki nożnej. Obecnie najprężniej działa sekcja lekkoatletyczna pod kierunkiem trenerki Doroty Lewandowskiej, absolwentki AWF Warszawa, Mistrzyni Polski w rzucie oszczepem w latach 1976-83.

UKS Praskie Centrum Sportu

Od początku istnienia UKS „Praskie Centrum Sportu” tj. od 2006 r. głównym celem działalności stowarzyszenia jest rozpowszechnianie kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży. Przy współpracy z Miastem, oraz Dzielnicą Pragą-Południe zapewniamy rozwój młodych zawodników poprzez: prowadzenie treningów judo i akrobatyki, starty w zawodach (rangi lokalnej, wojewódzkiej i ogólnopolskiej), konsultacje ze specjalistami, oraz organizację obozów sportowych.

MKS Grochovia Warszawa

Historia Grochovii Warszawa rozpoczęła swój bieg 8 września 2008 r., gdy nauczyciele i rodzice dzieci ze stołecznej Szkoły Podstawowej nr 141 im. mjr Henryka Sucharskiego na czele z Maciejem Starczewskim powołali do życia uczniowski klub sportowy. Mając na względzie zapotrzebowanie dzieci i młodzieży Pragi-Południe w zakresie sportów zespołowych w klubie we wrześniu 2021 r. wystartowała sekcja koszykówki, a we wrześniu 2022 r. również piłki ręcznej.

KS Drukarz Warszawa

Sekcja piłkarska: Na przestrzeni ostatnich lat wychowankowie klubu zasilali szeregi drużyn I, II i III ligi. Młodzież naszego klubu jest powoływana do kadry młodzieżowej W-wy oraz reprezentacji Polski. Dwaj wychowankowie Marcin i Michał Żewłakow grali w kadrze narodowej, a Marek Jakóbczak i Dariusz Dźwigała występowali w Ekstraklasie i I lidze. Wielu zawodników m.in. Dariusz Budziak i Artur Działak pozostało wiernych Drukarzowi odrzucając oferty innych klubów.Największym sukcesem sekcji piłkarskiej było Mistrzostwo Polski Juniorów Młodszych zdobyte w 2001r przez zespół U-17 (rocznik 1984) prowadzony przez trenera Henryka Ochmańskiego. Sekcja kajakowa może pochwalić się srebrnym medalem młodzieżowych Mistrzostw Polski 2017 w wyścigu dwójek na 2000metrów. Sekcję Łuczniczą reprezentuje Irena Szydłowska, która zdobyła srebrny medal na Olimpiadzie w Monachium w 1972 roku, Grażyna Pekalska – była rekordzistka świata oraz Michał Szymczak rekordzista Polski. Ich śladem idzie młode pokolenie, na czele z Iwoną Dzięcioł obecnie Marcinkiewicz -brązową medalistką z olimpiady w Atlancie w 1996 roku, Martą Prus i Agnieszką Białousz – wielokrotnymi Mistrzyniami Polski w kat. od kadeta do seniorów, oraz Małgorzatą Górzyńską – Mistrzynią Europy Kadetek w 1999 roku.

Klub Sportowy Lekkoatletyka Dla Dzieci i Młodzieży

Klub Sportowy Lekkoatletyka Dla Dzieci i Młodzieży – Kamil Żewłakow specjalizuje się w profesjonalnym szkoleniu dzieci od 6 roku życia z zakresu lekkiej atletyki oraz przygotowania motorycznego z innych dyscyplin sportu.Naszym głównym celem jest rozwijanie pasji oraz sportowych marzeń każdego dziecka, a także doskonalenie sprawności motorycznej, podnoszenie sprawności fizycznej i dążenie do doskonałości. Stawiając na profesjonalne szkolenie już od najmłodszych lat nasi zawodnicy mogą czerpać radość z uprawiania sportu, osiągając przy tym wyniki na najwyższym poziomie. Miejsce u nas znajdą zarówno zawodnicy rozpoczynający swoją przygodę z lekką atletyką, jak i doświadczeni pasjonaci królowej sportu. Treningi lekkoatletyczne w naszym klubie pozwalają na rozwój techniki, siły, szybkości, gibkości, wytrzymałości, koordynacji oraz umysłu i charakteru. Szkolenie prowadzimy na profesjonalnych obiektach sportowych. Oferujemy również bogatą ofertę wyjazdów na obozy lekkoatletyczne oraz udział w licznych zawodach. Dzięki doświadczonej oraz wykwalifikowanej kadrze szkoleniowej wiemy jak zaszczepić w dziecku zapał do aktywności fizycznej na długie lata.

Polski Klub Szermierczy

Polski Klub Szermierczy rozpoczął działalność w 2003 roku. Powstał z inicjatywy wybitnych przedstawicieli środowiska szermierczego oraz sympatyków szermierki stawiających sobie za zadanie propagowanie i rozwijanie tej pięknej dyscypliny sportu. Sentencją funkcjonowania Klubu jest "Sport, Rekreacja, Edukacja,

Sportowy Styl Team

Główną działalnością klubu Sportowy Styl Team jest nauka pływania i rozpowszechnianie wiedzy z zakresu zdrowego stylu życia. Uczymy z sukcesami dzieci, młodzież i dorosłych, motywujemy, przełamujemy bariery, uczymy szacunku do wody, a to wszystko w atmosferze zabawy i komfortu. Na Pradze Południe można nas spotkać na pływalniach Wodnik i Szuwarek oraz w kilku przedszkolach, gdzie prowadzimy zajęcia z gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej.